ptr
14 دی 1401 - 21:27

جمعیت معلولان کرمانشاه ۲۰۰۰ نفر افزایش یافته است

کرمانشاه- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه نیازمند برنامه‌های پیشگیری از معلولیت هستیم گفت: جمعیت معلولان کرمانشاه ۲ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرحناز محمدی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی طرح بررسی شیوع و علل آسیب‌ها و اختلالات دائمی منجر به کم توانی و معلولیت‌ها که با حضور جمعی از پزشکان برگزار شد، اظهار کرد: در کشور جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار معلولین وجود دارد که این آمار در استان کرمانشاه ۴۶ هزار و ۹۵ نفر است.

وی افزود: طی سال گذشته این آمار در استان کرمانشاه حدود ۴۵ هزار نفر بوده اما امسال شاهد رشد ۲ هزار نفری جمعیت معلولان هستیم که امر این نشان می‌دهد که جمعیت معلولین رو به افزایش است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه تصریح کرد: معلولیت یا اکتسابی و یا مادرزادی است که در هر دو صورت می‌شود برنامه‌های پیشگیرانه ای را انجام داد.

محمدی بیان کرد: بخش مهمی از فعالیت‌های بهزیستی معطوف به حوزه پیشگیری است که از جمله اقدامات بهزیستی برنامه غربالگری شنوایی نوزادان، برنامه غربالگری بینایی برای کودکان و برنامه‌های ژنتیک را می‌توان نام برد.

وی ادامه داد: آمار ضایعه نخاعی از ۶۸۰ نفر در سال گذشته به ۷۷۰ نفر در سال جاری رسیده که نگران کننده است و به دلیل حوادث رانندگی، سقوط از ارتفاع که می‌شود با برنامه‌های آموزشی این آمار را کاهش داد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه عنوان کرد: نیاز است بین حوزه توانبخشی و حوزه پیشگیری هماهنگی‌های بیشتری باشد که از برنامه‌های پیشگیرانه نتایج بهتری بگیریم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 955719