ptr
19 دی 1401 - 09:32

بالا رفتن سن‌ ازدواج از آسیب های حوزه جمعیت است

کرمانشاه- فرماندار هرسین با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی ازدواج آسان گفت: بالا رفتن سن‌ ازدواج از آسیب های حوزه جمعیت است.

سید برزو موسوی چشمه کبودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: جلسات کمیته ازدواج جوانان به صورت منظم در هرسین برگزار می‌شود و ضرورت دارد بر فرهنگ سازی ازدواج آسان تاکید شود.

وی افزود: اعضای ستاد باید تمام تلاش خود را بر فراهم سازی بسترهای ازدواج آسان و به جا آوردن سنت پیامبر (ص) را با توجه به فرهنگ شهرستان به کار گیرند.

فرماندار هرسین تصریح کرد: مساله ازدواج در اسلام به حدی مورد توجه و اهمیت است که تحقق آن را در روایات به مثابه با احراز نیمی از دین ذکر کرده‌اند.

موسوی چشمه کبودی بیان کرد: جمعیت جوان و هوشمند جامعه و کشور را به سمت پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد و از طرفی بالا رفتن سن ازدواج و تجرد از آسیب‌های حوزه جمعیت است.

وی ادامه داد: نهادها و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند به ترویج ازدواج آسان در جامعه کمک کنند و سنت‌های نابجا و افزایش تشریفات با صرف هزینه‌های سنگین و سرسام آور بخشی دیگر از مشکلات ازدواج جوانان است.

فرماندار هرسین گفت: از مهمترین مشکلات پیش روی زوج‌های جوان عدم پرداخت به موقع تسهیلات و سختگیری در بحث ضامن وام ازدواج است که در صورت پرداخت در زمان مورد نیاز مشکلات مالی زوج‌ها رفع می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 964678