ptr
11 بهمن 1401 - 15:14

سردار شریف: تمام ظرفیت‌های امدادی و خدماتی سپاه برای کمک به زلزله‌زدگان خوی بسیج شده است/ تداوم خدمت‌رسانی تا رفع کامل مشکلات هموطنان

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح جزئیاتی از عملیات امداد و خدمات‌رسانی سپاه به هموطنان مناطق زلزله‌زده خوی، گفت: سپاه تمام ظرفیت‌ها و آمادگی‌های امدادی و خدماتی خود را بسیج و به منطقه گسیل داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در گفت وگویی پیرامون اقدامات سپاه و بسیج به منظور امدادرسانی به زلزله زدگان خوی گفت: تاکنون 12 اردوگاه و کمپ برای اسکان و استقرار زلزله زدگان آماده و در حال کمک‌رسانی به کسانی است که مشکل اسکان دارند.

وی ادامه داد: یک اکیپ سیار از بیمارستان عارفیان ارومیه با امکانات و تجهیزات مورد نیاز اعم از اتاق عمل، ارتوپدی، مغز و اعصاب و... در منطقه مستقر و فعال است.

سردار شریف خاطرنشان کرد: 3 هزار بخاری برقی بین مردم توزیع شده است؛ توزیع نان نیز با استقرار یک اکیپ نانوایی سیار در منطقه فعال و آغاز شده تا به صورت شبانه روزی نیازهای زلزله‌زدگان را مرتفع سازد.

وی گفت: علاوه بر توزیع بیش از یک هزار تخته پتو طی روزهای گذشته بیش از 2 هزار چادر توسط گروهای جهادی و سپاه خوی نیز تهیه و توزیع شده است.

سردار شریف گفت: تاکنون بیش از 72 گروه جهادی از سلماس و خوی به منطقه اعزام شده اند و تعداد 8 دستگاه کامیون، 2 لودر و یک بیل مکانیکی در منطقه مستقر و متناسب با نیازهای اعلامی در حال خدمات رسانی هستند.

وی همچنین به سایر اقدامات سپاه شهدای آذربایجان غربی برای کمک به زلزله زدگان اشاره و تصریح کرد:سپاه آذربایجان غربی با فعال سازی 10 قرارگاه منطقه ای و 25 قرارگاه محله‌ای در 70 روستای زلزله زده منطقه خوی و اعزام 50 دستگاه آمبولانس نیز مبادرت ورزیده است.

سخنگوی سپاه در پایان با تاکید بر اینکه امداد و خدمت رسانی به هموطنان عزیز زلزله زده تا رفع مشکلات تداوم خواهد داشت، تصریح کرد: طی 2 روز گذشته 4 هزار پرس غذای گرم در وعده های مختلف توسط گروه های جهادی در منطقه توزیع شده است و علاوه بر این روزانه 5 هزار پرس غذای گرم توسط مرکز پشتیبانی شمال غرب قرارگاه حمزه نیز طبخ و بین زلزله زدگان توزیع می شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010149